sefat
13 بهمن 1401 - 15:44

آب؛ مشکل اصلی استان سمنان/ چند روستا با تانکر آب‌رسانی می‌شود؟

استاندار سمنان در حضور وزیر نیرو، «آب» را مشکل اصلی استان سمنان بیان کرد؛ اما چند روستای این استان امروز با تانکر آب‌رسانی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان ظهر امروز در حاشیه بازدید وزر نیرو از تصفیه‌خانه فاضلاب و آیین افتتاح و آغاز هم‌زمان ۱۴ پروژه آب و فاضلاب شهرستان شاهرود اظهار کرد: مشکل اصلی امروز استان سمنان، آب است.

وی بیان کرد: ۹۵ روستا در شهرستان شاهرود زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب استان سمنان قرار دارند.

استاندار سمنان اضافه کرد: قبل از دولت سیزدهم، به ۵۲ روستای استان سمنان با تانکر آب‌رسانی صورت می‌گرفت که به همت دولت مردمی سیزدهم، آب شرب پایدار برای ۱۳ روستا محقق شد.

هاشمی گفت: تأمین آب شرب پایدار برای ۱۲ روستای دیگر نیز از طریق اعتبارات محرومیت‌زدایی در دستور کار قرار دارد که از این تعداد، ۹ روستا متعلق به شهرستان شاهرود است.

وی بیان کرد: با دستور وزیر نیرو، تصفیه‌خانه شهرک مهر شاهرود نیز تکمیل می‌شود و برای شهرک صنعتی مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

۳۰۰ شهر در کشور بحران آب دارند

علی‌اصغر خانی،‌ نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: بیش از ۳۰۰ شهر در کشور بحران آب دارد؛ اما مدیریت در سطح وزارتخانه نیرو به بهترین شکل ممکن در سراسر کشور صورت گرفت تا در این خصوص مشکلی وجود نداشته باشد.

وی گفت: ۲۰۰ لیتر در ثانیه کمبود آب در شهرستان شاهرود وجود دارد و بحث آب قطری و حفر دو حلقه چاه ازجمله مواردی است که تقاضا داریم وزیر نیرو به آنها توجه داشته باشد تا عملیاتی شود.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این وضعیت در تابستان در شهرستان شاهرود با مشکل کمبود و قطعی آب مواجه خواهیم بود.

خانی افزود: شهرک صنعتی شاهرود با مشکل آب و برق مواجه است که با توجه به اینکه شرکت زامیاد ۲ نیز در شهرک صنعتی راه‌اندازی خواهد شد، نیازمند توجه وزیر نیرو است.

وی تصریح کرد: بحث راه‌اندازی شهرک صنعتی ۲ شاهرود که به شکل دومنظوره به‌عنوان شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی فعالیت خواهد کرد، هفته آینده در دولت مطرح خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح فاضلاب شاهرود نیز یکی دیگر از مواردی است که با دستور مستقیم وزیر نیرو تسریع خواهد یافت.

پایان پیام/74025/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015146